13 październik 2024
Warszawa, Filharmonia Narodowa

Start koncertu

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Anime Symphony

Anime Symphony to wyjątkowe połączenie muzyki symfonicznej i świata animacji z Kraju Kwitnącej Wiśni! Doskonała orkiestra, wspaniali wokaliści, znakomita oprawa graficzna - to wszystko pozwoli publiczności odbyć sentymentalną podróż poprzez ponadczasowe japońskie animacje.

Anime Symphony czerpie inspirację z bogatego dziedzictwa muzyki filmowej i telewizyjnej japońskiego anime. Pragniemy oddać hołd twórcom i kompozytorom, którzy nadają emocjonalną siłę wielu niezapomnianym scenom z naszych ulubionych tytułów. Nowe aranżacje orkiestrowe i ich wykonanie na żywo podkreślą unikalne brzmienie i piękno ikonicznych melodii.

Filharmonia Narodowa w Warszawie

Filharmonia Narodowa w Warszawie jest jedną z najważniejszych polskich instytucji - to symbol naszej kultury i tradycji muzycznej. Jej prestiż sięga daleko poza granice kraju, przyciągając nie tylko lokalną publiczność, ale także miłośników muzyki z całego świata.

Znana ze swojej bogatej historii, Filharmonia Narodowa gościła największe talenty i była świadkiem niezliczonych arcydzieł muzycznych. Gmach Filharmonii, znanej wtedy jako Filharmonia Warszawska, powstawał w latach 1900-1901, a koncert inauguracyjny odbył się 5 listopada 1901 r. Orkiestrę poprowadził Emil Młynarski, a jako soliści wystąpili Wiktor Grąbczewski (bas) oraz Ignacy Jan Paderewski, światowej sławy pianista, kompozytor i przyszły mąż stanu. W Filharmonii Warszawskiej odbyły się I, II i III Konkurs Pianistyczny im. F. Chopina (1927, 1932, 1937), I Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego (1935), I Powszechny Festiwal Sztuki Polskiej (1937) oraz (częściowo) XVII Festiwal Międzynarodowego Towarzystwa Muzyki Współczesnej (1939).

II wojna światowa przerwała działalność Filharmonii: jej budynek zniszczony niemieckimi nalotami, a niemal połowa członków orkiestry straciła życie. Zespół odtworzono po wojnie w sezonie 1947/48. Odbudowę gmachu, w zupełnie odmiennym stylu, ukończono w roku 1955. W dniu 21 lutego, z okazji inauguracji sezonu w nowej siedzibie, Filharmonia Warszawska została uhonorowana mianem Filharmonii Narodowej.

Filharmonia Narodowa to reprezentacyjna instytucja życia muzycznego w Polsce. To miejsce ludzi pragnących obcować ze sztuką na najwyższym poziomie, a także miejsce spotkań osobistości międzynarodowej elity kulturalnej, społecznej i politycznej. Nie ma drugiego miejsca na mapie Polski, które tak silnie kojarzyłoby się z muzyką klasyczną jak Filharmonia Narodowa w Warszawie.

philharmoni
philharmoni
philharmoni
philharmoni

Repertuar

Przygotowaliśmy dla Was naprawdę wyjątkowy repertuar! Podczas koncertu zabierzemy Was w nostalgiczną podróż poprzez niezapomniane sceny z ponadczasowych serii – wyselekcjonowane utwory pełne uczuć i emocji bez wątpienia wprowadzą w świat tajemnic, przygód, przyjaźni i magii. Niezależnie od tego, czy jesteście długoletnimi fanami anime, czy dopiero zaczynacie przygodę z tym gatunkiem, obiecujemy, że Anime Symphony będzie niezapomnianym doświadczeniem dla każdego, kto kocha muzykę! W naszym repertuarze znajdziecie utwory z:

• Elfen Lied,
• The Promised Neverland,
• One Piece Film: Red,
• Ruchomy Zamek Hauru,
• Attack on Titan,
• Hunter x Hunter,
• Fate Stay Night,
• Sword Art Online,
• Bleach,
• Pokemon,
• Naruto,
• Full Metal Alchemist,
• Demon Slayer,
• Neon Genesis Evangelion,
• Puella Magi Madoka Magica,
• Your Lie in April,
• Sailor Moon.

Aranżacja

Za aranżację podczas koncertu odpowiada Krzysztof Ratajski - Kompozytor, pianista, aranżer.

Absolwent studiów magisterskich z kompozycji w klasie prof. Zbigniewa Bagińskiego na Uniwersytet Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Oprócz komponowania muzyki poważnej zajmuje się także jazzem oraz improwizacją fortepianową. Ma również doświadczenie jako kompozytor muzyki filmowej, teatralnej i do gier komputerowych. W 2015 otrzymał I nagrodę na ogólnopolskim konkursie im. Ochlewskiego za utwór „Rebounds”.

W 2020 otrzymał II nagrodę na ogólnopolskim konkursie im. Mycielskiego za utwór „Quarantella” Uważa, że największą radość dla niego jako kompozytora jest czynne uczestnictwo w swoich utworach jako wykonawca. Jest członkiem Związku Kompozytorów Polskich.

Od 2017 aranżuje i komponuje dla Heroes Orchestra oraz kilku zespołów wokalnych takich jak „Omnis Mea” i chór SGH gdzie również śpiewa i gra. Jego utwory wykonywane były w Polsce, Hiszpanii, Meksyku, Belgii i Luksemburgu.

Orkiestra

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego jest kontynuatorką Włościańskiej Orkiestry Karola Namysłowskiego. Do roku 1939 była finansowana przez rodzinę Namysłowskich. Po II Wojnie Światowej mecenat nad Orkiestrą zaczęło przejmować Państwo.

Obecnie Orkiestra działa jako samorządowa instytucja kultury Miasta Zamość. Dyrektorem Orkiestry jest Tadeusz Wicherek.

Od 1881 r. pełni rolę ambasadora narodowej kultury, upowszechniając ją w kraju i poza jego granicami. Orkiestrę tworzą zawodowi muzycy, absolwenci wyższych uczelni muzycznych. Niezmienny od lat symfoniczny charakter orkiestry jest gwarantem doskonałej muzycznej oprawy naszego wydarzenia.

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego
Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego
Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego
Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego

Chór

Chór Pro Musica Mundi jest zespołem projektowym. Zajmuje się głównie wykonywaniem dzieł kantatowych, oratoryjnych i symfonicznych – zarówno w kraju, jak i za granicą. Na wzór europejskich akademii chóralnych Pro Musica Mundi stwarza możliwość współpracy między różnorodnymi zespołami wokalnymi, tworząc unię wybranych chórów amatorskich i profesjonalnych z terenu Małopolski.

Szczególne znaczenie w działalności Pro Musica Mundi mają projekty międzynarodowe, łączące muzyków z różnych krajów, wspólnie poznających dzieła muzyczne i koncertujących. Pro Musica Mundi współpracuje z Europejską Akademią Chóralną. Chór zadebiutował w roku 2007 przy okazji obchodów jubileuszu 750-lecia lokacji miasta Krakowa wykonaniem kantat Zakochani w Krakowie Piotra Rubika oraz Planety Gustava Holsta (we współpracy z orkiestrą Sinfonietta Cracovia).

W kolejnych latach brał udział we wszystkich odsłonach krakowskiego Festiwalu Muzyki Filmowej, współpracując z najlepszymi polskimi orkiestrami i wybitnymi dyrygentami przy wielkich produkcjach symultanicznych. Na zamówienie producenta chór Pro Musica Mundi nagrał suitę z muzyki do serialu Wiedźmin, zrealizowanego przez amerykański serwis internetowy Netflix. Dyrektorem artystycznym zespołu jest prof. dr hab. Wiesław Delimat.

Wokaliści

Anime Symphony to szansa, aby usłyszeć kultowe utwory na żywo w wykonaniu utalentowanych muzyków i solistek. Solowe występy zapewnią różnorodność brzmienia i pomogą podkreślić indywidualne cechy każdej melodii. Artystki, które zaprosiliśmy do współpracy, spędziły lata szlifując swoje umiejętności wokalne. Są to osoby związane nie tylko z muzyką, ale również z mangą, anime i kulturą japońską. Cieszy nas niezmiernie ich wsparcie i jesteśmy zachwyceni, że możemy podczas koncertu promować polską scenę wokalną.

Ambasadorzy

Pragniemy, by Anime Symphony spełniało marzenia szerokiej rzeszy fanów i niezwykle ważne są dla nas wszelkie sugestie, prośby czy pytania. Dlatego właśnie zaprosiliśmy do współpracy naszych wyjątkowych Ambasadorów! Każdy z nich jest fanem anime, a jednocześnie związani są z japońską animacją oraz z muzyką. Podzielają naszą pasję, zaangażowanie i radość, są nie tylko wizytówką koncertu ale przede wszystkim duszą Anime Symphony. Właśnie poprzez ich słowa i gesty chcielibyśmy przekonać Was, że w przygotowanie koncertu wkładamy całe serce!

Bilety

ticket

Bilety można nabyć w cenie od 170 zł do 260 zł

W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje biletów:

Klasyczne bilety do samodzielnego wydruku (po zakupie przesłane mailowo).

BILETY KOLEKCJONERSKIE CHWILOWO NIEDOSTĘPNE

Bilety Kolekcjonerskie, ze specjalną grafiką związaną z Ambasadorami projektu (dostępne jedynie w formie fizycznej, po zakupie zostaną wydrukowane i przesłane na wskazany adres).

Kup bilet

Sponsorzy

AnimeCraft
Magnificon expo

Patroni wydarzenia

Helios Anime
IBiDW
ZESPÓŁ PAŃSTWOWYCH SZKÓŁ MUZYCZNYCH
im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie

Patroni medialni

Napisz do nas

Czekaj
Dziękujemy. Twoja wiadomość została wysłana.